پیام رئیس مراکزآموزشی و فرهنگی سما بندرعباس ، به مناسبت آغاز مهر

کد : 496
تاریخ انتشار 04 مهر ماه 1396 ساعت 10:18

پیام رئیس مراکزآموزشی و فرهنگی سما بندرعباس ، به مناسبت آغاز مهر
اولویتی از جنس منزلت معلم و اعتلای دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید
دکتر مهدی دسینه ، رئیس مراکزآموزشی و فرهنگی سما بندرعباس ،در نشست با معلمان و دبیران مدارس سما بندرعباس  به مناسبت ماه مهر گفت : حال و هوای زیبای هفته دفاع مقدس که یادآور رشادت‌های غیور مردان ایران اسلامی است حسن مطلع سال تحصیلی جدید است و تقارن زیبای مهرومحرم، بوی تعهد و ایثار را در فضا ی مدرسه عطر افشانی می کند ، و تجلی روح پرسشگری و آزادی ، آزاد اندیشی ، انسانیت ، امید ،امر به معروف در نهضت عاشورا تجلی یافته است را یادآور می شود. نهضت جاودانه کربلا آیینه ای است زلال که نه تنها دست روز گار نتوانسته غبار فراموشی و تحریف را بر سیمای پاکش بنشاند که شهادت سبط رسول اکرم (ص) در دل های مومنان شعله ای همیشه فروزان است که هرگز خاموش نخواهد شد.
دکتر دسینه با بیان جایگاه مناسب و کسب موفقیت های  مراکز آموزشی سما بندرعباس ، تأکید کرد: در سال تحصیلی جدید، جهت ارتقا هرچه بیشتر کیفیت مدارس سما بندرعباس با عنایت به سند تحول بنیادین آموزش وپرورش  وایجاد راه هایی برای تحول در مدارس سما ، توجه به ارتقای جایگاه و مرجعیت معلمان و رشد و اعتلای دانش‌آموزان در اولویت قرار بگیرد.
ایشان با بیان تغییر نگرش در تربیت دانش آموز امروز نسبت به دیروز و تاکید بر لزوم مهارت آموزی در مدارس سما، گفت : امروزه علاوه بر آموزش کتب درسی که مورد تایید آموزش و پرورش و سازمان سما هست ، باید دانش آموزانمان را به گونه ای تربیت کنیم که ذهن و دستشان با هم ، همخوانی داشته باشد و حداقل یک مهارت در مدرسه  بیاموزند ،  زیرا علمی که از ذهن به دست منتقل شود ، باقی می ماند.
ایشان خاطر نشان نمود ، تمام تلاشمان بر این بوده که از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی و دانشکده سما جهت بهبود امکانات سخت افزاری مناسب مانند کتابخانه ، نمازخانه ، آزمایشگاه و ...در راستای ترویج فرهنگ پژوهش و ارتقای مسائل اخلاقی و اعتقادی استفاده نماییم  .
رئیس مراکزآموزشی و فرهنگی سما بندرعباس ، خواستار  فراهم نمودن محیطی امن از تمسخر و فخر فروشی برای دانش آموزان در مدارس شد ، و گفت : اگر دانش آموزی از لحاظ وضعیت مالی ، هوشی و ...دارای نعمت هایی است  این امر نباید باعث تمسخر یا فخر فروشی به سایر دانش آموزان شود ، ایشان بیان داشت : در مدارسمان باید به دانش آموزان، فضائل اخلاقی همچون صداقت ، احترام به اعتقاد دیگران ، پذیرش انتقادهای سازنده را آموخت چرا که این مسائل به مراتب اثرگذارتر از دروس آموزشی در جامعه خواهد بود .
ایشان سلامت جسمی و روحی دانش آموزان در مدارس سما را حائز اهمیت دانست و گفت : در سال گذشته پرونده الکترونیک سلامت دانش آموزان در مدارس سما راه اندازی شد، که درسال جاری نیز آن را دنبال خواهیم کرد .
در پایان جلسه ، سوالات و پیشنهادات معلمان و دبیران توسط رئیس مراکزآموزشی و فرهنگی سما بندرعباس پاسخ داده شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز آموزشی وفرهنگی سما بندرعباس می باشد